Ми зберегли російську версію сайту для клієнтів з Кавказу та поступово створюємо новий українською. Слава Україні!


Автоматизоване усунення несправностей за допомогою інтеграції Dynatrace з Red Hat Ansible Automation Platform

Зміст статті:
● Red Hat Ansible змінює правила гри в області автоматизації операційних процесів в IT● Спробуйте Dynatrace. Отримайте нові можливості● Як це працює?

Red Hat Ansible Automation Platform разом із Dynatrace Software Intelligence Platform дозволяє автоматично усувати проблеми ще до їх виникнення, що значно спрощує операційні процеси IT-команд.
Раніше поняття автоматизації в IT було дещо іншим, ніж зараз — воно включало в себе набагато менший обсяг задач та процесів та зовсім інший, не такий широкий, список результатів. Іншими словами, тоді за допомогою автоматизації не можна було досягти того, чого можна досягти зараз.
Будь це розгортання нової системи чи випуск оновлення, часом потрібно було сотні разів тестувати сценарії, щоб знайти всі нюанси та дрібні несправності та усунути їх.
Пізніше з’явилися спеціалізовані рішення для проведення автоматизації. Це означало, що індустрія точно рухається в бік автоматизації, хоча цей процес все ще потребує написання коду.

Red Hat Ansible змінює правила гри в області автоматизації операційних процесів в IT

Ansible увірвався у сферу автоматизації і раптом всі сценарії Perl стали застарілими, а замість них зʼявився модульний підхід Ansible, що дозволяв за допомогою кількох десятків рядків YAML робити те, що раніше вимагало сотні рядків коду.
Зміни в автоматизації відбувались поступово. З розвитком Ansible в ньому зʼявився графічний інтерфейс та можливість інтегруватись через API. І тут почалося — не тільки людина могла запустити автоматизований процес, а й машина при виконанні певних умов. Реалізовувалось все це за допомогою RESTful API.

Спробуйте Dynatrace. Отримайте нові можливості

Далі ми на мить залишимо Ansible та поговоримо про Dynatrace. 
Dynatrace — це платформа для детального спостереження та моніторингу роботи IT-сервісів. Рішень класу APM (Application Performance Monitoring) на ринку просто величезна кількість, тому багато спеціалістів не розуміють до кінця переваги Dynatrace перед іншими інструментами.
Dynatrace використовує детермінований штучний інтелект, який дозволяє не просто виконувати кореляцію подій між собою, а набагато глибше аналізувати середовище щоб прогнозувати проблеми до їх виникнення.

Illustration

Разом з Red Hat Ansible Automation Platform, детермінований ШІ від Dynatrace утворює рішення, яке здатне самостійно виявляти та виправляти інциденти без реактивного втручання IT-фахівців.
Для цього інфраструктура та програми розгортаються за допомогою Ansible для отримання більш узгодженого та передбачуваного середовища. Для взаємодії зі штучним інтелектом Dynatrace (якого, до речі, звуть Davis), у Ansible є невеликий фрагмент YAML, за допомогою якого і здійснюється автоматизоване виправлення, коли це необхідно.

Illustration

Як це працює?

Спочатку в гру вступає Dynatrace…


Більшість систем моніторингу та виправлення являють собою набір завчасно запрограмованих спеціалістом політик.
Наприклад:

«Якщо APPSERVER123 бачить слово «помилка» у файлі журналу більше 10 разів на хвилину, ініціювати проблему».

або

«Перевіряйте APPSERVER456 раз на хвилину. Якщо він відповідає кодом помилки HTTP в діапазоні 4xx або 5xx, витягніть його з пулу балансувальника навантаження та попросіть системного адміністратора вручну перевірити його на наявність проблем».


Це робочий підхід, який може приносити користь. Проте його проблема в тому, що він занадто залежний від людини та її розуміння того, що є проблемою. Спеціаліст не може передбачити наперед абсолютно всі можливі проблеми та прорахувати сукупність подій, які б точно на них вказували, як у прикладі вище.
Dynatrace може оцінити систему та вирішити, які конкретні файли, служби, порти та події потребують підвищеної уваги. До того ж ця перевірка не налаштовується вручну та не грунтується лише на поняттях «щось працює/щось не працює» — аномалії можуть відстежуватись навіть за ознаками, які не призводять до відмови якогось процесу просто зараз. Але система розуміє, що все це може призвести до проблеми в майбутньому. 
Якщо провести невеличку аналогію порівняння, то традиційні рішення моніторингу підкажуть, в якому місці на кораблі сталася пробоїна та звідки в трюм затікає вода. Це допоможе не шукати її по всьому кораблеві, а відразу прийняти заходи. Dynatrace в такому випадку показував би, в якому місці на судні падає щільність обшивки та де пробоїна може статись вже скоро. Різниця та переваги очевидні.

…а потім Ansible довершує справу

Коли Dynatrace виявив аномалію, її тип та рівень небезпеки, він починає використовувати Ansible Playbook, за яким розгорталася служба чи система, в якій знайдена аномалія. Ansible Playbook використовував відомий йому бажаний стан під час розгортання та може «не розуміти» наявність збою сам по собі, але це йому підказує Dynatrace. Playbook вміє взаємодіяти з балансувальниками навантаження, залежними базами даних, серверами додатків. За допомогою цього він ініціює виправлення ситуації згідно з бажаним рівнем взаємодії клієнта з додатком, а не лише за критерієм «відповідає/не відповідає».
Тобто, наприклад, підвищений час відгуку сервісу також може бути ідентифікований та виправлений за допомогою Ansible та Dynatrace, хоча сам додаток при цьому був доступний.
Але це ще не все, оскільки Dynatrace не заспокоїться навіть після виправлення, а буде надалі відстежувати атрибути минулої проблеми, щоб вона не повторилась. Коли він впевниться, що все добре, то надішле до Ansible всю детальну інформацію про виправлення.
Насамкінець система відправить сповіщення: адміністратор прокинеться вранці і побачить гарну новину «Dynatrace та Ansible виявили та виправили аномалію…поки ви спали».

Дізнайтесь більше про Dynatrace

Illustration

2 роки з Dynatrace - політ нормальний. Досвід OTP Bank Ukraine

Як влаштований IT-моніторинг: про завдання, проблеми, підрядники, поганий код, моніторинг, нові технології та "Кривавий enterprise" на практиці від Артема Логвиненка, Head Of IT Operations Department, OTP Bank.

Illustration

Автоматизація рутини в ІТ з допомогою AI

У перекладеному на російську мові посібнику розглянуті питання виявлення та автовиправлення помилок, пошуку першопричин за допомогою AI, комплексного моніторингу та автоматизації повторюваних процесів.

Illustration

Моніторинг Dynatrace в Kapital Bank: історія успіху

Запис вебінару про те, як найбільший банк Азербайджану реалізував моніторинг складних програм на базі Dynatrace.

Illustration

12-й раз підряд лідер Gartner Magic Quadrant for APM & Observability 2022

Платформа Dynatrace є рішенням, яке дає вичерпну інформацію про продуктивність у гібридній інфраструктурі.
Аналітики Gartner® виділили такі конкурентні переваги Dynatrace:● Потужна аналітика на основі штучного інтелекту на рівні коду● Об'єднання Application Monitoring та Application Security● Унікальна архітектура та простота розгортання Dynatrace OneAgent

Протестуйте пробну версію Dynatrace у вашій інфраструктурі

● 15 днів абсолютно безкоштовно● Не потрібно вводити дані карти● Встановіть та почніть використовувати рішення менш ніж через 5 хвилин