Ми зберегли російську версію сайту для клієнтів з Кавказу та поступово створюємо новий українською. Слава Україні!

Dynatrace в державному секторі: як ДАОМС скоротив час на усунення збоїв IT-системи в 3 рази

Illustration

Раміль Мехтієв,керівник Управління інформаційних технологій та інновацій ДАОМС


Про ДАОМС:
● Державне Агентство обов'язкового медичного страхування забезпечує реалізацію обов'язкового медичного страхування, акумулює грошові кошти для фінансування медичних послуг у рамках пакета послуг.● IT-управління Агентства розробляє та надає підтримку вже готового програмного забезпечення, яке забезпечує доступ лікарів до повної інформації про пацієнтів, включаючи медичну карту, історію хвороби, результати аналізів тощо.● Мобільний застосунок "e-Tabib" дає змогу в режимі онлайн отримати результати лабораторних досліджень, ознайомитися з історією звернення до медичних установ, оцінити якість одержуваної медичної послуги, а також скористатися іншими функціями.

Індустрія:
державний сектор (державна організація)

Цифровізація в Азербайджані стрімко набирає обертів, впливаючи не тільки на бізнес, а й на державний сектор. Державне агентство з обов'язкового медичного страхування (ДАОМС) змогло об'єднати державні та приватні клініки в одне ціле, щоб надавати послуги медичного страхування населенню.
З якими викликами та проблемами зіткнулися фахівці під час реалізації проекту та як одне єдине рішення допомогло суттєво покращити якість обслуговування, розповів керівник Управління інформаційних технологій та інновацій ДАОМС Раміль Мехтієв .

Державне агентство з обов'язкового медичного страхування

Державне агентство з обов'язкового медичного страхування є юридичною особою публічного права, яке забезпечує здійснення обов'язкового медичного страхування, акумулюючи кошти для фінансування медичних послуг в рамках пакету послуг. Агентство також є покупцем медичних послуг і оплачує всі необхідні витрати на медичне обслуговування. Державне агентство з обов'язкового медичного страхування було створено у 2016 році з метою впровадження обов'язкового медичного страхування.

Обов'язкове медичне страхування в Азербайджані

З 1 квітня 2021 року обов'язкове медичне страхування охоплює все населення країни. Для отримання медичних послуг в рамках обов'язкового медичного страхування досить звернутися з посвідченням особи в державний медичний заклад, підпорядкований TƏBİB (Асоціація управління територіальними медичними підрозділами), а також в науково-дослідні інститути при МОЗ. При неможливості надання послуг в державних медичних установах видається направлення в контрактні медичні установи. З переліком контрактних медичних закладів можна ознайомитися тут.

Електронні сервіси Агентства

ІТ-відділ Агентства розробляє та підтримує готове програмне забезпечення, яке надає лікарям доступ до повної інформації про пацієнтів, включаючи медичну документацію, історію хвороби, результати аналізів тощо.

Під час пандемії COVID-19 ми зіткнулися зі збільшенням кількості закладів, підключених до ІТ-системи. Нам потрібно було в найкоротші терміни діджиталізувати лабораторії та процес отримання зразків для досліджень. Ми успішно реалізували це та залучили близько 400 нових пунктів збору зразків для лабораторної діагностики COVID-19, серед яких готелі, школи та офіси. Також було створено мобільний додаток e-Tabib для громадян та іноземних гостей Азербайджану, що дозволяє їм користуватися електронними послугами, включаючи планування тестування на коронавірус та отримання результатів електронних тестів. Зі збільшенням обсягів роботи системи та інформації затримок і помилок ставало все більше.

У цей момент ми усвідомили необхідність використання системи моніторингу, здатної прискорити процес пошуку проблем з додатком і визначення причин їх виникнення, включаючи програмний код.

Про проект

Ми розглянули кілька рішень для моніторингу. У процесі презентацій та пілотного проекту, Dynatrace справив найкраще враження і повністю задовольнив наші потреби. Завдяки роботі команд Ultra Technologies і BAKOTECH ми змогли успішно реалізувати продукт. Наші фахівці отримали необхідну підтримку і навчання, і зараз ми успішно працюємо в Dynatrace.
 Якісне налаштування системи при впровадженні дало нам можливість побачити детальну інформацію по кожній транзакції користувача і краще зрозуміти процеси роботи додатків.
Розробляючи додатки організації, ми періодично бачили, що виникають затримки в обробці запитів на окремі послуги. На якій стадії виникають затримки і яка причина їх виникнення, виявити не вдалося. Платформа Dynatrace допомогла виділити помилкові області і виявити проблему в швидкості обробки SQL-запитів. Вирішення цієї проблеми дозволило підвищити продуктивність додатків організації.
Прийнявши рішення працювати з інноваційною платформою Dynatrace, ми також оптимізували внутрішній процес пошуку проблем і механізм реагування на них. Основними джерелами стану здоров'я ключових сервісів є візуальні панелі, реалізовані безпосередньо в інтерфейсі системи, а також повідомлення на корпоративну електронну пошту. Тепер ми завжди своєчасно інформуємо про будь-які зміни в роботі ключових ІТ-систем.
Платформа Dynatrace використовується не тільки для пошуку проблем у виробничому середовищі додатків. Для прискорення реалізації завдань, поставлених нашим керівництвом, центр розробки нашої організації модифікує готові модулі нашого додатку, поступово оновлюючи його. Dynatrace доступний для команд розробників і тестувальників, надаючи можливість оптимізувати код нових релізів.

Ключові моменти і плани на майбутнє

Якщо коротко підсумувати результати впровадження Dynatrace в ДАОМС, то основні переваги продукту полягають в наступному:
● Швидке виявлення та усунення проблем. Раніше усунення проблем вимагало значних витрат часу і ресурсів. За допомогою Dynatrace проблеми можна виявити та усунути швидше, визначивши, де виникла проблема, та повідомивши відповідний відділ. Час, що витрачається на вирішення завдань, скоротився приблизно в 2-3 рази.
● Проактивний підхід до вирішення проблем. Раніше основним джерелом інформації про проблеми були кінцеві користувачі, а тепер Dynatrace дозволяє нам виявляти і виправляти помилки раніше, ніж більшість наших користувачів дізнаються про них. Це дозволяє запобігти негативному користувацькому досвіду і поліпшити якість обслуговування.
● Покращена координація в роботі команд. Замість того, щоб мобілізувати всі відділи для пошуку джерела проблем, Dynatrace дозволяє виявити причину проблеми і направити її до відповідного відділу. Це підвищує ефективність і злагодженість роботи команд.
Ми плануємо завершити проекти з модифікації інфраструктури та оновлення коду прикладних модулів. Перед нами стоять дуже амбітні завдання, тому Dynatrace ще не раз прийде нам на допомогу.

Джерело: Infocity

Дізнайтеся більше про Dynatrace

Illustration

2 роки з Dynatrace – політ нормальний. Досвід OTP Bank Ukraine

Як влаштований IT-моніторинг: про завдання, проблеми, підрядників, поганий код, моніторинг, нові технології та "Кривавий enterprise" на практиці від Артема Логвиненка, Head Of IT Operations Department, OTP Bank.

Illustration

Автоматизація рутини в ІТ
за допомогою AI

У перекладеному на російську мові посібнику розглянуті питання виявлення та автовиправлення помилок, пошуку першопричин за допомогою AI, комплексного моніторингу та автоматизації повторюваних процесів.

Illustration

Моніторинг Dynatrace у Kapital Bank: історія успіху

Запис вебінару про те, як найбільший банк Азербайджану реалізував моніторинг складних програм на базі Dynatrace.

Клієнти в регіоні

Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration