Компанія Vodafone не потребує представлення. На кінець 2021 року мережа оператора обслуговує 19 млн. абонентів в Україні. Компанія є одним з найбільших телеком-операторів із добре розвиненою IT-інфраструктурою та великим набором програмних комплексів. Така структура допомагає підтримувати сервіси, що надаються клієнтам, і внутрішні процеси компанії.
IT у Vodafone – це основа бізнесу, тому якість роботи IT-сервісів є одним з основних пріоритетів.
Ми попросили Андрія Пеньковського, Head of Application Systems Operation Unit, та Андрія Микитенка, senior system administrator, поділитися досвідом вибору та впровадження рішення для моніторингу додатків.
Звідки виникла потреба у системі моніторингу додатків?
Для повноцінної та ефективної підтримки будь-якого складного програмного комплексу необхідний моніторинг його працездатності.
Якщо ж ми говоримо про справді складні програмні комплекси, з погляду архітектури та набору функцій, то необхідно мати справді глибокий аналіз параметрів їхньої роботи: взаємодії із суміжними системами, навантаження та наявності помилок на низькому рівні. У нашому випадку йдеться про функціонал операційного CRM та мобільний додаток самообслуговування абонентів. Саме для такої складної та критично важливої для бізнесу платформи нам знадобився «просунутий» моніторинг, який допоміг би оцінити та підвищити ефективність її роботи. В даному випадку наш вибір ліг на платформу Dynatrace.
Ви використовуєте моніторинг для розробки, які особливості у вас?
Розробкою у нас у Групі Vodafone займається дочірня компанія-розробник. Також продукти постачаються нам іншими підрядниками. Ми з усіма працюємо на договірних умовах та взаємодіємо з колегами-постачальниками через систему для постановки та контролю завдань. Особливість тут полягає у необхідності дуже чітко формулювати запити та надавати максимально повну картину проблемної ситуації. Невід'ємною частиною цієї картини, звичайно, є дані з систем моніторингу.
Хто ще користується платформою Dynatrace, крім вашої команди?
Ми не тримаємо Dynatrace виключно для власного внутрішнього користування. Інформацію з результатами діагностики регулярно передаємо командам розробки. Наявність єдиної консолі чи «єдиного центру правди», як називає це вендор, позитивно позначається на атмосфері співробітництва та ефективності взаємодії. Крім того, така взаємодія дозволяє нашому постачальнику швидше відпрацьовувати свої завдання та дотримуватися договірних SLA. Таким чином, цей інструмент не тільки позбавляє нас від зайвого головного болю, а й підстраховує в домовленостях з підрядником.
Для яких повсякденних завдань використовується моніторинг?
Dynatrace запущено та працює цілодобово, сигналізуючи про всі аномалії, які платформа бачить на прикладному ПЗ.
Оскільки в компанії є спеціальна служба моніторингу, Dynatrace виконує, швидше, допоміжну функцію. Хоча потрібно віддати їй належне, повідомлення про проблеми від Dynatrace приходять раніше. Колеги додатково використовують мобільний додаток вендора для моментального відстеження проблем, що дуже зручно.
Основне завдання Dynatrace у нас – це діагностика проблем з подальшою передачею результатів підряднику для виправлення.
Скільки внутрішніх ресурсів ви витрачаєте на підтримку рішення?
Ефективна взаємодія з інтегратором та вендором дозволяє нам мінімально втручатися в налаштування самої плафторми Dynatrace та займатися її обслуговуванням. Передналаштовані дашборди та інтерфейс системи максимально підходять під наші потреби. Тому наше залучення на підтримку мінімальне.
Як AI Davis (штучний інтелект) допомагає вирішувати рутинні завдання?
Насамперед, це відсутність необхідності визначати та налаштовувати пороги спрацьовування метрик. Також дуже корисні закладені в систему типи проблемних ситуацій та звітність щодо них. замість шквала повідомлень про помилки у разі інциденту, ми тепер отримуємо одне повідомлення з описом проблеми та причин її виникнення.
Опишіть один із останніх кейсів використання платформи Dynatrace та як вона допомогла?
Кейс пов'язаний з нашим мобільним додатком. Була проблема з пропускною спроможністю між окремими елементами всередині архітектури додатків.
Діагностика дозволила нам ефективно прорахувати та налаштувати додаткові елементи контролю та балансування, а також збільшити потужність окремих вузлів до необхідного рівня. Іншими рішеннями це зробити не вдавалося.
Плани на майбутнє та поради для тих, хто перебуває у пошуку системи моніторингу.
Щодо планів, то ми зараз активно рухаємося у бік мікросервісів та контейнерів. Вважаємо, що така архітектура є перспективним напрямом розвитку наших продуктів. Так, ми вже розгортаємо Dynatrace на нашій мікросервісній архітектурі.
Що ж до корпоративного моніторигу – то тут нема чого думати, потрібно впроваджувати та користуватися. Ми є адепти open source рішень, але в парі з Dynatrace ми отримали можливість «бачити» більше і, відповідно, відчутно покращити не тільки якість роботи наших сервісів, а й якість взаємодій між командами.
Клієнти в регіоні
Дізнайтеся більше про Dynatrace