7 переваг AIOps для трансформації ваших бізнес-операцій

Зміст статті:
● Що таке AIOps і як це працює?● 7 переваг AIOps для операційної трансформації● Переваги AIOps для бізнесу● Додайте інтелектуальності в процеси за допомогою AIOps

Наразі бізнес знаходиться на стадії оцінки переваг AIOps для покращення власних процесів цифрової трансформації. Хоча й штучний інтелект та машинне навчання значно додають опцій для автоматизації процесів, можливості та користь від технології виходять далеко за рамки автоматизації та простого зменшення складності процесів.
Але спочатку давайте почнемо з кращого розуміння того, що таке AIOps, як він працює та його значення для організацій.

Що таке AIOps і як це працює?

AIOps поєднує великі дані та машинне навчання для автоматизації ключових операційних процесів у ІТ, включаючи виявлення та ідентифікацію аномалій, кореляцію подій та аналіз першопричин. Dynatrace вважають, що всі ці технології роблять AIOps тим, чим він є сьогодні, але все ж таки цього недостатньо для отримання бажаного результату для бізнесу.
«Справжній AIOps» має відстежувати весь життєвий цикл розробки ПЗ, щоб максимально оптимізувати його та дозволити IT-команді отримувати рекомендації з покращення продукту ще на стадії його розробки, а не в якості надбудови постфактум.
Для надання комплексної та практично корисної інформації для DevOps, CloudOps, SecOps та інших операційних відділів, технологія включає наступні етапи обробки даних:

1. Збір
2. Агрегація
3. Аналіз
4. Виконання

Іноді рішення класу Application Performance Monitoring поєднуються з інструментами машинного навчання, щоб додати до зібраної з моніторингу інформації її обробку та виконання дій на її основі. Проте такий підхід не зменшує складність, а створює її. Замість нього має існувати один комплексний інструмент, що здатний поєднати відразу всі етапи обробки даних в собі.

7 переваг AIOps для операційної трансформації

Разом із зменшенням складності процесу управління ІТ, ІТ-команди можуть трансформувати свої операції за допомогою 7 ключових переваг AIOps, зокрема:
1. Покращене управління часом і пріоритизація подій
Кожен окремий операційний процес не виглядає надто складним, проте поринаючи у всі відразу, можна заплутатись в деталях та зіштовхнутись з труднощами у співставленні окремих задач із різних процесів. AIOps дозволяє поєднати непоєднуване — розставляти пріоритети, співставляючи різні елементи процесів, при цьому не змішуючи отриману інформації в одну незрозумілу масу. Платформа AIOps, яка використовує розширений аналіз дерева несправностей, може допомогти компаніям автоматично визначати найважливіші сповіщення та визначати пріоритетність відповідей, щоб скоротити середній час вирішення задачі (MTTR).
2. Зменшення витрат на ІТ
Виявлення та усунення проблем ще до того, як вони виникли — ось мрія кожного спеціаліста, що підтримує інфраструктуру додатків. AIOps дозволяє знаходити потенційні проблеми та не допускати їх виникнення чи загострення, що значно економить час та підвищує ефективність команд. Це, в свою чергу, скорочує витрати на IT. Згідно зі звітом Forrester Consulting, впровадження підходу AIOps допомогло компаніям підвищити операційну ефективність і зменшити хибно-позитивні сповіщення на 95%. Dynatrace перевели ці дані в зрозумілі гроші, провівши дослідження, що показало — AIOps може заощадити компаніям у середньому 4,8 мільйона доларів на рік завдяки автоматизації ключових процесів.
3. Впровадження бізнес-інновацій
Покращення процесів, впровадження нових технологій та оновлення вже наявних — тепер на все це є час завдяки автоматизації рутини за допомогою AIOps. Спеціалісти зайняті розв’язанням складних чи, якщо завгодно, навіть творчих завдань, замість машинної роботи. Наприклад, розглянемо прийняття багатохмарної структури , яка дає змогу компаніям використовувати оптимальні хмари для важливих операційних завдань. Витрачаючи час на обробку всіх, в тому числі — помилкових сповіщень, часу на інновації залишається мало. Впроваджуючи AIOps, команди можуть виділити розробників для нових проектів.
4. Розширена співпраця команд
Рішення AIOps — єдине джерело правди для всіх відділів, філіалів, підрозділів та департаментів, оскільки воно не залежить від них та отримує дані централізовано, без поділу. Таким чином, відділи працюють з цілісними результатами обробки даних, які не прив’язані до конкретних бізнес-команд. У результаті AIOps дає змогу розрізненим відділам говорити однією мовою та покращувати співпрацю.
5. Оптимізовані вдосконалення продукту
Запущений програмний продукт генерує безліч даних, які можна використовувати для отримання корисної інформації для його подальшого покращення, але більшість компаній це не використовують. Це тому що аналізувати ці дані неможливо самостійно, а от з AIOps це, навпаки, дуже легко. Інструменти AIOps можуть точно визначити потенційні області, де команди можуть покращити програми, а також давати рекомендації стосовно того, які саме покращення впроваджувати. Платформа AIOps також може визначити найбільш економічно ефективні підходи до внесення цих змін у масштабі.
6. Покращена автоматизація
Ручні процеси займають багато часу та завжди залежать від людей і так званого людського фактору. Тобто чим більше людина присутня у процесі — тим більше шансів рано чи пізно допустити в ньому помилку. AIOps дає змогу автоматизувати ключові завдання, такі як виявлення помилок, аналіз попереджень і звітування про події. Це дозволяє ІТ-командам зміщувати фокус і визначати пріоритети результатів, а не сортувати початкові спостереження, щоб знайти відповідні звіти.
7. Прискорена цифрова трансформація
Згідно зі CIO Report 2022, організації перебувають під більшим тиском, ніж будь-коли, щоб йти в ногу з цифровою трансформацією. У звіті говориться про 99% великих організацій, що перейшли на багатохмарне середовище для покращення бізнес-результатів. Але управляти таким середовищем дуже складно та ресурсозатратно — про це говорять 58% ІТ-лідерів. 56% стверджують, що традиційних рішень для моніторингу недостатньо для опрацювання усієї інформації.
Для багатьох організацій впровадження нових технологій може ускладнити управління та моніторинг, що може сповільнити темпи трансформації. Грубо кажучи, чим більше інструментів для полегшення управління, тим складнішим воно буде. Цікаво, чи не так? Ще однією перевагою інструментів AIOps є їх здатність споживати й аналізувати постійно зростаючий обсяг даних. Комплексне рішення AIOps може допомогти компаніям впевнено впроваджувати нові цифрові технології.

Переваги AIOps для бізнесу

Однак серед усіх переваг AIOps головною перевагою є його бізнес-цінність.
Впливаючи на процеси ІТ-команд, бізнес може розраховувати на:

Підвищення ефективності ІТ-персоналу. Покращивши видимість та отримуючи єдину інформацію аналітики, команди можуть співпрацювати ефективніше. Дані, не позбавлені контексту, є більш надійними для прийняття зважених рішень. Зрештою, це зробить самоусвідомлення спеціалістів на посаді іншим — вони будуть розуміти, яку користь приносить їх робота та відчуватимуть задоволення від неї

Можливість попередження відключень. Автоматизуючи виявлення інцидентів і реагування на них, команди можуть значно скоротити MTTR, що покращує час безвідмовної роботи. Тепер проблеми можна виправляти до того, як вони перетворяться на простої та втрату грошей.

Покращення взаємодії з користувачем. Найважливішим для будь-якого бізнесу є краща взаємодія з користувачем. Чим кращою вона буде, тим більше лояльності від клієнта отримає бізнес. AIOps забезпечує розуміння цифрового досвіду в реальному часі, даючи картину того, що прагнуть досягнути користувачі. Платформа AIOps може візуально відтворювати сеанси користувачів, щоб винести з цього корисну інформацію.

Максимальну рентабельність інвестицій у всіх гібридних хмарних технологіях. Тепер вкладені гроші допомагатимуть заробляти гроші шляхом покращення флоу вирішення проблем. Тобто ви будете інвестувати в якість майже напряму, і всі витрати даватимуть зрозумілий наочний результат. Завдяки більшій спостережливості та аналізу контексту, команди можуть максимізувати рентабельність інвестицій (ROI) у всіх своїх гібридних хмарних технологіях.

Додайте інтелектуальності в процеси за допомогою AIOps

Щоб повністю реалізувати переваги AIOps, командам потрібно зробити більше, ніж просто застосувати інструменти, які використовують статистичне машинне навчання на основі кореляції. На практиці виграють ті компанії, що прийняли платформу AIOps із детерміністичним штучним інтелектом, який працює із деревом відмов Так платформа забезпечує наскрізну видимість та можливість спостереження за всіма середовищами одночасно.
Щоб отримати більше інформації по технології, її можливостях та принципах, на яких вона базується, — переходьте за посиланням та завантажуйте детальний гайд по AIOps.

Дізнайтесь більше про Dynatrace

Illustration

2 роки з Dynatrace - політ нормальний. Досвід OTP Bank Ukraine

Як влаштований IT-моніторинг: про завдання, проблеми, підрядники, поганий код, моніторинг, нові технології та "Кривавий enterprise" на практиці від Артема Логвиненка, Head Of IT Operations Department, OTP Bank.

Illustration

Автоматизація рутини в ІТ з допомогою AI

У перекладеному на російську мові посібнику розглянуті питання виявлення та автовиправлення помилок, пошуку першопричин за допомогою AI, комплексного моніторингу та автоматизації повторюваних процесів.

Illustration

Моніторинг Dynatrace в Kapital Bank: історія успіху

Запис вебінару про те, як найбільший банк Азербайджану реалізував моніторинг складних програм на базі Dynatrace.

Illustration

12-й раз підряд лідер Gartner Magic Quadrant for APM & Observability 2022

Платформа Dynatrace є рішенням, яке дає вичерпну інформацію про продуктивність у гібридній інфраструктурі.
Аналітики Gartner® виділили такі конкурентні переваги Dynatrace:● Потужна аналітика на основі штучного інтелекту на рівні коду● Об'єднання Application Monitoring та Application Security● Унікальна архітектура та простота розгортання Dynatrace OneAgent

Протестуйте пробну версію Dynatrace у вашій інфраструктурі

● 15 днів абсолютно безкоштовно● Не потрібно вводити дані карти● Встановіть та почніть використовувати рішення менш ніж через 5 хвилин