Ми зберегли російську версію сайту для клієнтів з Кавказу та поступово створюємо новий українською. Слава Україні!
Як прискорити роботу програми у 20 разів?Інтерв'ю про використання платформи моніторингу Dynatrace в ABB

Illustration

Ельчин Назаров, Head of Digital solutions application division, ABB


Про ABB:
● Банк відкрився у 1992 році і на сьогоднішній день нараховує 59 відділень у 19 регіонах;
● Кількість фізичних осіб, що обслуговуються, становить 2.2 млн клієнтів, юридичних - понад 18 тис.

Індустрія:
Банки та фінансові компанії

Міжнародний банк Азербайджану (нині ABB) не потребує представлення. Щоб залишатися лідером майже 30 років, треба вміти йти в ногу з часом та своєчасно реагувати на зміни. Онлайн-сервіси — це новий тренд у світі диджиталізації, що перемогла, тому їх підтримка і обслуговування вимагають більше уваги.
Ельчин Назаров – Head of Digital solutions application division, розповів нам про те, як впровадження платформи з моніторингу продуктивності програм Dynatrace допомагає банку залишатися лідером в умовах, де перфекціонізм перетворився на KPI.

Для вирішення яких завдань упроваджувався моніторинг?
Я прийшов до банку трохи більше 2-х років тому. Моїм завданням на старті було автоматизувати процеси внутрішньої розробки, а якщо є процеси, значить потрібен моніторинг. Без останнього не буде зрозуміло, чи є результат від оптимізації і де ще потрібно покращити. Моніторинг – це точка відліку змін.
Крім цього завдання, на той час ми вже мали низку проблем, які потрібно було виправити. Головна з них – продуктивність старої системи. До впровадження Dynatrace ми витрачали багато часу на пошук причин проблем із затримками і не могли дійти єдиного висновку про їхнє походження. Одразу після впровадження рішення ми побачили, що саме провокувало проблеми, і змогли швидко все виправити.

Також ми виявили причини затримок з боку зовнішніх сервісів, використання неправильних методів у коді, які впливали на продуктивність тощо. Це робочий процес, що повністю виключити помилки фізично неможливо. Dynatrace у таких завданнях дуже допомагає – він вказує на слабкі місця, чим допомагає сконцентруватись на проблемі та виправити її. Наразі всі проблеми вище вирішені, і ми продовжуємо не лише підтримувати якість роботи, а й активно впроваджуємо покращення.

Які вимоги мав банк до системи моніторингу?
Найголовніший критерій вибору – наявність моніторингу на рівні коду. Ми розуміли, що за наявності внутрішньої розробки нам знадобиться потужна система, яка зможе моніторити помилки та недоробки на максимально ранніх етапах.
Dynatrace є однією з небагатьох платформ, які вміють відстежувати як елементи інфраструктури додатків, так і код, що виконується. Звичайно, була низка й інших вимог, але це стало вирішальним при виборі.

Як ви прийшли до Dynatrace?
Ще до приходу до банку я відвідав семінар з APM (application performance monitoring), де проводили презентацію Dynatrace. Мені сподобалося, як він докладно, гранулярно все показує. Вже тоді я зрозумів, що якщо доведеться колись вибирати рішення для моніторингу, то Dynatrace буде першим у списку тестування. Забігаючи трохи наперед, скажу, що очікування від платформи повністю виправдалися.

Illustration


Розкажіть про впровадження платформи: як воно проходило, чи були
якісь проблеми, яке загальне враження?

Друге, що мені дуже сподобалося в Dynatrace - це легкість впровадження. OneAgent, який є однією з унікальних особливостей цієї платформи, робить все автоматично. Нам не довелося робити багато зайвих рухів, він сам запустив процеси всередині для встановлення та побудував топологію нашої мережі. Весь цей процес зайняв кілька годин, після чого ми вже отримали перші метрики. Швидке використання - це великий плюс для вендора, це похвально!
Були навіть випадки, коли колеги з інших компаній зверталися за порадою, цікавилися нашим досвідом впровадження та використання цього рішення. Моя головна рекомендація у таких випадках – проводити тестування. Як правило, вже на цьому етапі зрозуміло, чи приживеться платформа і чи справлятиметься вона зі своїми завданнями в компанії.

Які результати застосування Dynatrace ви відзначили для себе?
Для нас головний показник ефективності Dynatrace – це покращення роботи цифрових продуктів банку, насамперед – мобільного банкінгу. Наш додаток почав працювати в 20 разів швидше. Але ми все одно продовжуємо над ним працювати.
Не повторюватимусь, що підтримувати всі наші сервіси стало простіше і швидше. Скажу лише те, що правильна система моніторингу дає більше можливостей для розвитку та покращення не лише сервісів, а й експертизи команд.

А щоб команди були в курсі всього, ми налаштували повідомлення для всіх у Slack та мобільному додатку Dynatrace. Мобільний додаток ще не ідеально, в ньому не відображає корінь проблеми, але ми, як мінімум, отримуємо реальне попередження про проблему, що виникла, а не потік помилкових повідомлень від різних систем.

Хто ще у банку використовує Dynatrace і для чого?
Хоча купівлю платформи Dynatrace ініціювала DevOps-команда, у процесі її почали використовувати багато інших відділів. Для всіх, кому важливо відстежувати продуктивність програм або IT-команд, ми налаштували індивідуальні дашборди. Таким чином ми заощаджуємо багато часу на вирішенні різних суперечок та ручному підрахунку результатів роботи.
Зараз у банку Dynatrace користуються Network Operation Center, Monitoring team, Розробники, Архітектори, директори і навіть HR. Усього близько 100 осіб.

Illustration

Чим Dynatrace може бути корисним менеджменту та нетехнічним відділам?
Коли до мене прийшли HR із запитанням: "Як ми можемо відслідковувати результати роботи вашої команди?", я одразу запропонував створити окремий дашборд. Колеги з моніторингу команди все налаштували з потрібними для HR показниками. Ідея чудово прижилася і тепер усі можуть відслідковувати рівень виконання KPI. Це економить багато часу.
Топ-менеджмент також має окремий дашборд. З ним керівництво тримає руку на пульсі і завжди в курсі проблем, якщо вони виникають. Як і того, коли ці проблеми вирішено. З одного боку зручно, з іншого боку, запити до виконавчості команд зросли ще більше (усміхається).

Яке загальне враження від використання Dynatrace та плани на майбутнє?
Все, що нам потрібно було від моніторингу Dynatrace нам дає. Але потреби зростають із зростанням нашої інфраструктури та внутрішніми планами. Звичайно, хочеться розширювати функціонал та покриття моніторингу. Так, наприклад, ми плануємо розширити область використання модуля User Experience Monitoring щоб отримувати більше даних про досвід користувача. Наскільки я знаю, платформа зараз активно розширюється і до неї додається новий функціонал, тому планів на довгострокову перспективу багато. Звичайно, є невеликі огріхи у вирішенні, як, наприклад, не дуже зручний мобільний додаток. Але я впевнений, що у недалекому майбутньому цей функціонал покращать і використовувати рішення стане ще зручнішим.

Дізнайтеся більше про Dynatrace

Illustration

2 роки з Dynatrace – політ нормальний. Досвід OTP Bank Ukraine

Як влаштований IT-моніторинг: про завдання, проблеми, підрядників, поганий код, моніторинг, нові технології та "Кривавий enterprise" на практиці від Артема Логвиненка, Head Of IT Operations Department, OTP Bank.

Illustration

Автоматизация рутины в ИТ с помощью AI

У перекладеному на російську мові посібнику розглянуті питання виявлення та автовиправлення помилок, пошуку першопричин за допомогою AI, комплексного моніторингу та автоматизації повторюваних процесів.

Illustration

Моніторинг Dynatrace у Kapital Bank: історія успіху

Запис вебінару про те, як найбільший банк Азербайджану реалізував моніторинг складних програм на базі Dynatrace.

Клієнти в регіоні

Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration