Ми зберегли російську версію сайту для клієнтів з Кавказу та поступово створюємо новий українською. Слава Україні!
Як впроваджувався моніторинг високонавантажених програм Dynatrace на базі штучного інтелекту в Kapital Bank

Illustration

Аліхан ДаміровHead of DevOps CoE, KapitalBank OJSC


Про Kapital Bank:
● Банк обслуговує понад 3 млн. фізичних та 22 тис. юридичних осіб
● Мобільний додаток BirBank визнано найкращим моб. додатком 2019 р.

Індустрія:
Банки та фінансові організації

Що стоїть за стабільною роботою мобільного додатку Kapital Bank? Аліхан Даміров, Head of DevOps CoE, KapitalBank OJSC, в інтерв'ю поділився досвідом впровадження платформи з моніторингу програм Dynatrace та результатами її роботи.

Які завдання стояли перед IT у Kapital Bank?
Kapital Bank потрібна була система моніторингу, яка забезпечить стабільність роботи додатків та допоможе оперативно усувати проблеми. Під словом "оперативно" мається на увазі раніше, ніж з проблемою зіткнеться користувач. В ідеалі система мала не лише допомагати працювати з поточними проектами, а й бути корисною у розробці майбутніх. Така компанія, як Kapital Bank, не може дозволити собі запустити в експлуатацію «сирий» продукт, який не зможе витримувати навантажень.
У чому перевага Dynatrace для програм, що вже працюють?
До початку роботи з Dynatrace ми тривалий час працювали з Open Source рішеннями, самі писали модулі. Але цей підхід не відповідав нашим очікуванням та вимогам. У процесі вибору корпоративного моніторингу ми поступово відкидали різних кандидатів через невідповідність тим чи іншим критеріям. Завдяки інтегратору Ultra Technologies та дистриб'ютору BAKOTECH ми змогли протестувати та імплементувати рішення, яке покрило всі наші запити. Платформа Dynatrace показала найкращу відповідність за такими пунктами:
● Можливість працювати е тільки у хмарі. Законодавство Азербайджану вимагає зберігати дані користувачів безпосередньо на ресурсах банку. Цілком хмарні рішення не задовольнили цю вимогу.
● Моніторинг на базі штучного інтелекту. Зручність моніторингу розширювалась за рахунок AI Davis® — штучного інтелекту, який під час роботи будує базові лінії поведінки сервісів програми та повідомляє у разі відхилення від них. Банківські продукти мають дуже неоднорідне завантаження протягом навіть одного дня, Dynatrace може самостійно оптимізувати ресурси, що дозволяє додаткам працювати стабільно завжди.
● Моніторинг усієї інфраструктури. Часто причина проблеми криється глибше, ніж здається. Ми почали бачити справжні причини проблем, навіть якщо вони перебували в інших частинах системи.
Великим плюсом стала швидкість застосування Dynatrace — вся система була розгорнута і запущена в роботу
за 4 дні.

Illustration


Як Dynatrace допоміг у розробці?
Вже після впровадження Dynatrace необхідно було реалізувати спільний із Податковою службою масштабний проект із повернення ПДВ. Головна проблема полягала у неможливості спрогнозувати навантаження на додаток. Перш ніж запустити програму, потрібно бути впевненим на 100%, що існуюча інфраструктура витримає будь-яку кількість користувачів. Тут ключову роль відіграла можливість інтеграції Dynatrace із сервісами тестування. Розробники могли проводити end-to-end тестування: кожен окремий сервіс запускався в тестовому режимі і Dynatrace звітував, який компонент працював гірше, де падало час відгуку після певної кількості запитів і т.д. Такі можливі проблеми були вирішені ще на стадії розробки.

Illustration


Які загальні покращення за період роботи Dynatrace?
В еру контейнерів та хмар на одному хості може працювати кілька десятків додатків, при цьому використовується безліч технологій тестування та розробки. Величезний плюс Dynatrace також полягає в тому, що він розвантажує техвідділ. Систему не потрібно окремо налаштовувати під кожну програму - вона це робить самостійно завдяки OneAgent (єдиному агенту). Можливості Dynatrace з моніторингу всієї інфраструктури позбавляють кожен відділ необхідності використовувати різні інструменти для моніторингу своїх областей. А якщо коротко підсумувати результати впровадження Dynatrace у Kapital Bank, то:
● Збільшилася стабільність роботи ключових систем. Вся інфраструктура контролюється з єдиної консолі – це спростило та прискорило її обслуговування. Виявлено та усунуто причини повторюваних проблем — тепер те, що турбувало тривалий час, більше не завдає незручностей ні співробітникам банку, ні його клієнтам.
● Поліпшилася комунікація між командами. Завдяки єдиній системі моніторингу командам стало простіше співпрацювати та вирішувати питання.
● Збільшилася швидкість релізів нових проектів та їх якість. Dynatrace працює не тільки із запущеними додатками, а й дозволяє проводити комплексне тестування проектів, що розробляються.
На мій погляд, до успіху в бізнесі веде усвідомлення однієї простої догми: з вашими проблемами хтось раніше стикався. Як наслідок, якщо є проблема, тобто і її вирішення. Не бійтеся ставити вимоги та шукати рішення, які їм відповідають. Велика ймовірність того, що ви знайдете саме той потрібний продукт, який вирішить проблеми, розвантажить персонал і виділить вас серед конкурентів, як це зробив у нас
Dynatrace.

Дізнайтеся більше про Dynatrace

Illustration

2 роки з Dynatrace – політ нормальний. Досвід OTP Bank Ukraine

Як влаштований IT-моніторинг: про завдання, проблеми, підрядників, поганий код, моніторинг, нові технології та "Кривавий enterprise" на практиці від Артема Логвиненка, Head Of IT Operations Department, OTP Bank.

Illustration

Автоматизация рутины в ИТ с помощью AI

У перекладеному на російську мові посібнику розглянуті питання виявлення та автовиправлення помилок, пошуку першопричин за допомогою AI, комплексного моніторингу та автоматизації повторюваних процесів.

Illustration

Моніторинг Dynatrace у Kapital Bank: історія успіху

Запис вебінару про те, як найбільший банк Азербайджану реалізував моніторинг складних програм на базі Dynatrace.

Клієнти в регіоні

Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration