Ми зберегли російську версію сайту для клієнтів з Кавказу та поступово створюємо новий українською. Слава Україні!


Розпал діджитал-трансформації – навіщо тут моніторинг роботи додатків?

Зміст статті:● Як пандемія вплинула на діджітал-трансформацію?
● Що таке Dynatrace і чому варто розглядати рішення такого класу?
● Що отримує бізнес?
● Що отримує ІТ?
● Скільки це коштує компаніям?
● Що в результаті?

За останні 5 років діджитал-трансформація суттєво змінила життя звичайної людини. В умовах пандемії перехід у діджитал довелося значно прискорити, але досі багато компаній, як і раніше, знаходяться на початку цього шляху. Марек Дрож та Марчін Галоч, регіональні представники Dynatrace у Східній Європі, поділилися своїм баченням основних завдань, які стоять перед трансформацією, а також розповіли, навіщо компаніям потрібен комплексний IT-моніторинг.

Як пандемія вплинула на діджітал-трансформацію?
Є три великі тренди, які ми спостерігаємо у зв'язку з необхідністю переходу бізнесу в онлайн:
● Велике зрушення у бік діджітал-сервісів. Це не новина: ми чудово бачимо, як зараз усі пришвидшено йдуть у цифровий формат. Це не тільки банки та телеком, але також e-commerce, державний сектор, рітейл, ресторани та багато інших. Люди почали по-новому поводитися в інтернеті. З кожним днем ​​все більше інтернет-користувачів здійснюють операції онлайн, роблять покупки, сплачують рахунки. І в найближчі кілька років цей тренд лише зростатиме.● Зміна технологій. Оскільки змінилися методи використання цифрових каналів, колишні технології перестали справлятися з допомогою «масштабування» такого роду. Мікросервіси, контейнери, хмари – європейський ринок все ще на початку цього шляху. Але якщо дивитися на найпрогресивніші ринки US, UK та Скандинавії, ми побачимо, що більшість їхніх компаній уже у хмарі, а значить, скоро цей тренд дійде і до інших європейських країн.Високий попит на експертизу та наявність кадрів, які можуть підтримувати нові технології. Доводиться боротися за цінні кадри та змінювати робоче середовище, щоб пристосуватися до нових умов. У розрізі експертизи ми також говоримо про розширення технологічних рішень для оптимізації та покращення процесів. Виграє той, хто робить гарні та якісні сервіси. В іншому випадку користувач просто піде до конкурентів.
Виходячи з цих трендів, можна стверджувати, що для гарного сервісу компаніям потрібно мати новітні технології і при цьому дбайливо та доцільно витрачати кадровий ресурс. У нових реаліях IT-департамент — це локомотив компанії, який дозволяє безперебійно працювати іншим відділам. Тому бізнесу треба розуміти: те, що можна автоматизувати, має бути автоматизовано, а цінні кадри мають працювати над покращеннями. Тільки так можна буде досягти лідерства у своїй сфері.
Що таке Dynatrace і чому варто розглядати рішення такого класу?
Шлях діджитал-трансформації є досить важким і довгим, тому бізнесу потрібні інструменти для кращого контролю та видимості процесів на різних рівнях цієї трансформації. IT-інфраструктура стає набагато складнішою, і контролювати все вручну неможливо. Моніторинг продуктивності додатків - це інструмент, який бачить все, що відбувається в системі та дозволяє IT-фахівцям звести до нуля можливість некоректної роботи сервісів. Іноді компанії у банківській сфері чи телекомі можуть навіть не знати про проблему, доки їм не повідомить про це незадоволений клієнт. З правильним моніторингом організації матимуть можливість проактивно реагувати на будь-які збої та неполадки у роботі сайту, додатку чи цифрового сервісу. Отже клієнти навіть не помітять, що щось було не так.
Dynatrace стоїть у авангарді цифрової трансформації, забезпечуючи повну підтримку. Він надає компанії повну видимість інфраструктури програми, охоплюючи метрики, логи, взаємозв'язки сутностей та деталізацію на рівні коду. Так як штучний інтелект самостійно проводить аналіз і робить висновки, у компанії та команди вивільняються ресурси на впровадження кращих сервісів та якісних покращень існуючих продуктів. Як результат — технічних неполадок стає в рази меншим, клієнти задоволені, а компанія збільшує прибуток.
Що отримує бізнес?
Давайте підемо від зворотного та поговоримо не про те, що бізнес отримує, а про те, що він не втрачає за наявності моніторингу. Насамперед потрібно говорити про клієнтський досвід. За останні кілька років боротьба за клієнта суттєво посилилася. Якщо клієнт йде, то бізнес перестає існувати. На сьогоднішній день під «успішним сервісом» мається на увазі той, який краще, швидше, інноваційніше, унікальніше. Клієнту є з чого вибирати, і якщо швидкість транзакції або рівень обслуговування не задовольнили його в одному банку, він просто створить новий рахунок в іншому і проводитиме цю ж транзакцію там. І так у всіх сферах.
Тому перша лінія боротьби за клієнта – це якість роботи ІТ-сервісів. Зараз нашим рішенням користуються різні відомі у своїх нішах компанії: Crédit Agricole, Kapital Bank, Basisbank, Epul, Vodafonе, Kyivstar та інші. Історично склалося так, що банківський сектор є одним із найактивніших щодо впровадження таких технологій. Однак інструменти моніторингу потрібні будь-яким компаніям, які хочуть зробити свою роботу безперебійною та розуміти, що не так з їхніми сервісами. Це особливо актуально, якщо компанія обмежена в ресурсах або хоче доцільніше їх використовувати.
Dynatrace вдається «подружити» бізнес та IT. Часто менеджмент не розуміє, що відбувається в сервісах і на чому варто зосередити ресурси. При правильно налаштованому дашборді більше не буде потреби чекати на звіти від ІТ: можна в режимі реального часу відстежувати появу помилок ще до того, як вони негативно вплинуть на досвід клієнта. Завдяки такій видимості легше проводити технологічні поліпшення і, що важливіше, стає зрозумілішим, як саме ІТ впливає на бізнес.

Що отримує ІТ?
Щоб йти в ногу з діджитал-трансформацією, компанія повинна мати відповідні сучасні технології. Завдання ускладнюється, коли немає можливості розширити штат ІТ.
Фахівцям доводиться працювати у вихідні або навіть ночами, щоб усю цю «новизну» підтримувати, адже, як ми говорили раніше, старі технології вже не справляються. Деякі компанії вважають за краще розробляти свій моніторинг, але тут є ряд мінусів:1. На розробку витрачається дуже багато ресурсів, які можна було б витратити на покращення самих продуктів;2. Потрібні великі бюджети, тому що, як правило, фахівці такого рівня високо цінуються на ринку;3. Усі ці системи необхідно підтримувати тими самими ресурсами. Інакше кажучи, якщо розробник вирішить піти до іншої компанії, новому фахівцю знадобиться не один день, щоб розібратися з продуктом свого попередника.
Можна довго порівнювати різні інструменти моніторингу: опенсорс, DIY, дешеві рішення. Як регіональні представники Dynatrace ми хотіли б показати, як працює моніторинг на прикладі нашого продукту. Рішення спочатку розроблялося з розрахунком на підтримку сучасних технологій та фахівців. Воно покращує якість роботи сервісів, дозволяючи вивести досвід користувача в пріоритет. На відміну від інших інструментів моніторингу, Dynatrace встановлюється та налаштовується автоматично завдяки технології One Agent. Вже за годину після встановлення ІТ-департамент зможе збирати перші метрики.В основі Dynatrace лежить штучний інтелект, який враховує всі мережеві процеси, запити до баз даних, мікросервіси та контейнери – аж до взаємодій із кінцевим користувачем, транзакцій, часу відгуку тощо. Це допомагає позбавити ІТ помилкових повідомлень про помилки і сконцентруватися на реальних проблемах.
Крім цього, інструмент дозволяє побудувати топологію всіх залежностей в інфраструктурі та забезпечує її повну видимість, починаючи з кінцевого користувача та закінчуючи рядком коду. З моніторингом IT-департамент отримує контроль над трансформацією та кращу видимість усіх процесів. Як результат, робота IT оптимізується, а бізнес отримує від них видиму користь.
Скільки це коштує компаніям?
Для бізнесу безперебійна робота послуг означає прибуток і лояльність клієнтів. Забезпечити таку безперебійну роботу хочеться за розумну ціну. Проте загальна сума, яку компанії витрачають на «дешевий» моніторинг, часто виявляється більшою за вартість комерційного інструменту Проблема в тому, що компанії не завжди збирають дані, які допоможуть зробити прорахунок на користь того чи іншого підходу. Найчастіше перед бізнесом стоять високорівневі підрахунки та припущення:
● Яка вартість збитків, якщо зупиниться одна з ключових програм?
● Скільки коштує час ключових фахівців, витрачений на пошук та усунення цієї проблеми?
● Наскільки сповільнюється швидкість інновацій, якщо більша частина часу витрачається на підтримку та ручне керування DIY-моніторингом?

Як правило, бізнес не має готової відповіді. Однак навіть приблизні підрахунки дають зрозуміти, що раціональніше використовувати таке рішення, як Dynatrace, яке автоматично надає комплексний моніторинг усієї IT-інфраструктури. Такий підхід окупається, адже ви заощадите як мінімум на установці, налаштуванні та підтримці, а як максимум – на кількох додаткових інструментах для точкового моніторингу та розробки власного інструменту.
Що зрештою?
Безумовно, для діджитал-трансформації важлива безпосередня участь як бізнесу, так і IT. Будь-яка ініціатива вимагає підтримки з боку всіх учасників процесу: від CIO та DevOps до бізнесу. Інтеграція такого рішення, як Dynatrace, має стати частиною стратегії цифрової трансформації. Тільки в такому випадку можна повторити такі успішні кейси, як у Kroger (найбільша мережа супермаркетів у США), які скоротили кількість звернень на підтримку на 99%, або страхової компанії Vitality, яка скоротила відтік клієнтів на 60%. Цифрова трансформація веде до ускладнення та прискорення всіх процесів. І в цих умовах не обійтися без просунутого моніторингу, який візьме на себе більшу частину рутинних завдань. Завдяки цьому, IT-департамент зможе зайнятися розробкою та впровадженням нових сервісів, що позитивно позначиться на лояльності клієнтів.

Illustration

Дізнайтесь більше про Dynatrace

Illustration

2 роки з Dynatrace - політ нормальний. Досвід OTP Bank Ukraine

Як влаштований IT-моніторинг: про завдання, проблеми, підрядники, поганий код, моніторинг, нові технології та "Кривавий enterprise" на практиці від Артема Логвиненка, Head Of IT Operations Department, OTP Bank.

Illustration

Автоматизація рутини в ІТ з допомогою AI

У перекладеному на російську мові посібнику розглянуті питання виявлення та автовиправлення помилок, пошуку першопричин за допомогою AI, комплексного моніторингу та автоматизації повторюваних процесів.

Illustration

Моніторинг Dynatrace в Kapital Bank: історія успіху

Запис вебінару про те, як найбільший банк Азербайджану реалізував моніторинг складних програм на базі Dynatrace.

Клієнти в регіоні

Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration

12-й раз поспіль Лідер Gartner Magic Quadrant for APM & Observability 2022

Платформа Dynatrace є рішенням, яке дає вичерпну інформацію про продуктивність у гібридній інфраструктурі.
Аналітики Gartner® цього року виділили наступні конкурентні переваги Dynatrace:
● Потужна аналітика на базі штучного інтелекту на рівні коду
● Об'єднання Application Monitoring та Application Security
● Унікальна архітектура та простота розгортання Dynatrace OneAgent